logotype
img1
img2
img3

Sadecka Integracja

"SĄDECKA INTEGRACJA"

Projekt dofinansowano w ramach projektu grantowego Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy. Wsparcie grantowe EFS  dla NGO i JST – integracja społeczna, rynek pracy, edukacja i zdrowie”.

Projekt dofinansowano w ramach 15 osi priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

AKTUALNOŚCI

30.06.2023r. ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU

Europejska Fundacja Rozwoju w okresie od 14.03.2023r. do 30.06.2023r. zrealizowała projekt pt. "Sądecka Integracja" który był dofinansowy w ramach 15 osi priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu objęto wsparciem zakładaną grupę docelową tj. obywateli Ukrainy - uchodźców, którzy znaleźli się w Polsce po 24.02.2022 w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy i oraz legalnie przybywali w Polsce-  100 % Uczestników projektu.
Uczestnikami zadania było 45 osób spełniających ww. wymogi, zamieszkałych na terenie miasta Nowy Sącz oraz ich dzieci do ukończenia 18 roku życia (15 osób).

W okresie realizacji projektu zrealizowano najważniejsze oczekiwania/potrzeby grupy docelowej:                                                           

-zapewniono aktywizację społeczną i zawodową,
-zapewniono możliwość nabycia wiedzy z zakresu nowych/uzupełnienia kompetencji/ kwalifikacji zawodowych
-zapewniono pomoc dotyczącą wchodzenia na rynek pracy i poszukiwania pracy
-zwiększono szanse na wejście na rynek pracy w Polsce
-zwiększono aktywności społeczne i zawodowe
-zapewniono możliwość pokonania bariery językowej/ kulturowej
-zapewniono wsparcie w zakresie tłumaczenia j. ukraińskiego/ j. polskiego
-zwiększono integrację w środowisku, w którym przebywają oraz z innymi uchodźcami
-zapewniono nabycie nowych/udoskonalenie kompetencji miękkich
-zapewniono organizację zajęć pozalekcyjnych dla dzieci.

Dziękujemy za udział !!!

 

27.06.2023r. PÓŁKOLONIE

W dniach:

27.05.2023, 28.05.2023, 03.06.2023, 04.06.2023, 27.06.2023 w ramach projektu "Sądecka Integracja" przeprowadzono półkolonie. W ramach półkolonii 15 Uczestników projektu (dzieci) wzięło udział w zajęciach edukacyjno-turystycznych podczas:

-wycieczki do Kopalni Soli w Bochni oraz Zamku w Dębnie

-wycieczki do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu

-wycieczki po zabytkach i atrakcjach Nowego Sącza (Ratusz, Bazylika Św. Małgorzaty, Dom Gotycki, Dzielnica Żydowska, Ruiny Zamku, Baszta Kowalska, ul. Jagiellońska, Planty)

-wycieczki do Term Bania w Białce Tatrzańskiej oraz Zamku w Nidzicy

-wycieczki do Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu

 

 

20.06.2023r. KURS JĘZYKA POLSKIEGO

W dniach 14.04.2023 - 20.06.2023 w ramach projektu "Sądecka Integracja" zrealizowana kurs języka polskiego. W 40 godzinnym kursie udział wzięło 15 Uczestników projektu.

 

 

26.04.2023r. KURS ZAWODOWY PT. "KASY FISKALNE"

W dniach 20.04.2023 - 26.04.2023 w ramach projektu "Sądecka Integracja" zrealizowano kurs zawodowy pt. "Kasy fiskalne". W 30 godzinnym kursie udział wzięło 10 Uczestników projektu.

 

21.03.2023r. REKRUTACJA DO PROJEKTU "SĄDECKA INTEGRACJA"

Ogłaszamy nabór do projektu "Sądecka Integracja" !!!

Rekrutacja prowadzona będzie zgodnie z opracowanym Regulaminem, w oparciu o Formularz Rekrutacyjny. Dokumenty zostały przygotowane w języku polskim i ukraińskim.

Do pobrania:

Regulamin Rekrutacji

Formularz Rekrutacyjny

Formularz Rekrutacyjny dziecko

 

Rekrutacja do projektu trwać będzie w trybie ciągłym od 21.03.2023r.

Formularze rekrutacyjne będzie można składać w siedzibie Europejskiej Fundacji Rozwoju tj. ul. Sienkiewicza 75 33-300 Nowy Sącz lub w miejscu realizacji projektu tj. ul. Sienkiewicza 61 33-300 Nowy Sącz w sposób: osobisty lub dostarczony pocztą (decyduje data wpływu do punktu). Zakwalifikowanie do projektu będzie odbywało się po przeprowadzeniu analizy złożonych formularzy.

Kryteria formalne rekrutacji:
- cudzoziemka/cudzoziemiec, będąca obywatelem/ką Ukrainy, która znalazł/a się w Polsce w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy
- legalnie przybywający w Polsce
- miejsce zamieszkania: teren województwa małopolskiego – Miasto Nowy Sącz
 Kryterium uzupełniające:
- kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje (w języku polskim oraz rosyjskim/ukraińskim) dostępne będą pod numerem telefonu +48691541522.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału !!!

 

 

16.03.2023r. INFORMACJA O DOFINANSOWANIU PROJEKTU "SĄDECKA INTEGRACJA"

Zarząd Województwa Małopolskiego na posiedzeniu w dniu 14 marca 2023 r. podjął Uchwałę Nr 422/23 w sprawie rozstrzygnięcia I naboru wniosków o powierzenie grantu w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy. Wsparcie grantowe EFS dla NGO i JST – integracja społeczna, rynek pracy, edukacja i zdrowie”. Projekt "Sądecka Integracja" zakwalifikowany został do dofinansowania.

Informacja o projekcie:

Tytuł projektu: "Sądecka Integracja"
Finansowanie: Projekt dofinansowano w ramach 15 osi priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Okres realizacji projektu: do 30.06.2023r.
Realizator Projektu: Europejska Fundacja Rozwoju
Grupy docelowe projektu:
Grupą docelową są obywatele Ukrainy - uchodźcy, którzy znaleźli się w Polsce po 24.02.2022 w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy i oraz legalnie przybywają w Polsce-  100 % Uczestników projektu.
Uczestnikami zadania będzie 45 osób spełniających ww. wymogi, zamieszkałe na terenie miasta Nowy Sącz oraz ich dzieci do ukończenia 18 roku życia (15 osób).
Najważniejsze oczekiwania/potrzeby grupy docelowej:                                                                                                                             -aktywizacja społeczna i zawodowa,
-chęć nabycia wiedzy z zakresu nowych/uzupełnienia kompetencji/ kwalifikacji zawodowych
- pomoc dotycząca wchodzenia na rynek pracy i poszukiwania pracy
-zwiększenie szans na wejście na rynek pracy w Polsce
-zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej
- chęć pokonania bariery językowej/ kulturowej
- konieczność wsparcia w zakresie tłumaczenia j. ukraińskiego/ j. polskiego
- zwiększenie integracji w środowisku, w którym przebywają oraz z innymi uchodźcami
-nabycie nowych/udoskonalenie kompetencji miękkich
-organizacja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci.
Planowane sposoby rozwiązania problemów grupy docelowej i realizacji jej potrzeb:
- profilowanie potrzeb i potencjału cudzoziemca (oczekiwania vs możliwości na rynku pracy),
-wsparcie doradcy ds. rynku pracy i integracji a jako wsparcie uzupełniające również wsparcie psychologiczne, prawne,
-nabycie kompetencji/kwalifikacji zawodowych przez uczestników projektu oraz wiedzy w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej                                                                                                                                                                                                  -zdobycie doświadczenia współpracy w grupie, radzenie sobie z zupełnie nowymi wyzwaniami, działanie w środowisku międzynarodowymi i wielojęzykowym,
-zbudowanie trwałych więzi między młodzieżą i dorosłymi różnych kultur i narodowości,
Realizacja tych działań zapewnia integrację na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i zapewnia integrację w społeczeństwie poprzez rozwój indywidualny oraz wzmocnienie aktywności w różnych obszarach życia społecznego cudzoziemców.

Ścieżka uczestnictwa w Projekcie będzie wyznaczana indywidualnie dla każdego Uczestnika uwzględniając następujące formy pomocy:

-Profilowanie potrzeb uczestnika projektu poprzez wsparcie doradcy zawodowego.Pierwszym etapem wsparcia w ramach tego działania będzie indywidualne spotkanie z Uczestnikiem celem przeprowadzenia rozmowy z wykwalifikowanym doradcą zawodowym (45 uczestników)

-Doradztwo w zakresie rynku pracy i integracji-Uczestnicy będą mieli zapewniony dostęp do doradcy ds. rynku pracy i integracji przez cały okres udziału w zadaniu. Doradztwo to będzie kluczową i priorytetową usługą mającą na celu pomoc Uczestnikom odnaleźć się na nowym rynku pracy, przybliży ich do znalezienia zatrudnienia (45 uczestników).

-Organizacja kursów zawodowych-zakres kursów zostanie wyznaczony indywidualnie, Uczestnicy wymagający dokształcenia, przebranżowienia, nabycia nowych kompetencji/ kwalifikacji zawodowych zostaną skierowani na odpowiednie szkolenia odpowiadające ich predyspozycjom, a także zapotrzebowaniu pracodawców/ rynku pracy (min. 10 uczestników).

-Organizacja kursu języka polskiego-udział w kursie pozwoli nabyć kompetencje językowe 15 Uczestnikom projektu.

-Organizacja półkolonii - w ramach działania planuje się zorganizowanie 5 dni dziennych zajęć turystyczno – edukacyjnych w formie półkolonii dla 15 uczestników projektu (dzieci).

-Tłumaczenia na język ukraiński/język polski - ze względu na możliwą barierę językową- na wszystkich formach wsparcia (o ile będzie to konieczne ze względu na potrzeby Uczestników) zapewnione będzie wsparcie tłumacza języka ukraińskiego/rosyjskiego.

-Wsparcie psychologiczne - wsparcie psychologiczne świadczone przez dyplomowanego psychologa oferowane będzie uczestnikom projektu według ich faktycznych potrzeb.

-Wsparcie prawne - wsparcie prawne świadczone przez prawnika/radcę prawnego oferowane będzie wszystkim uczestnikom projektu według ich faktycznych potrzeb.

-Kurs ABC przedsiębiorczości - Wsparcie szkoleniowe i doradcze świadczone będzie przez doświadczonego doradcę biznesowego oferowane zainteresowanym uczestnikom projektu, którzy chcą przybliżyć sobie wiedzę z zakresu prowadzenia własnej firmy w Polsce.

Zapraszamy do udziału !!!